Przedszkole

Niewielkie przedszkole mieści się w domu na Starych Bielanach. Dzieci mogą również przebywać w dużym, malowniczym ogrodzie, co sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu i wspomaga ich rozwój.

Dzięki mieszanej wiekowo grupie dzieci przebywają w naturalnie zróżnicowanym środowisku. Zajęcia dostosowujemy do etapu rozwoju. Uważnie obserwujemy postępy małych podopiecznych i reagujemy na ich potrzeby.

Prowadzimy 2 grupy: przedszkolną i żłobkową. Maluchy i Starszaki spotykają się codziennie w ogrodzie, co sprzyja ich integracji i daje przedszkolakom okazję do rozwijania troski i pomocniczości wobec młodszych. Kiedy do grupy dołączają nowe maluchy następuje to łagodnie i naturalnie.

Dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych otoczone są dodatkowym wsparciem zespołu specjalistów. Realizujemy indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, w ramach których prowadzimy terapię psychologiczną, logopedyczną oraz treningi umiejętności społecznych.

Co jemy?

Jemy zdrowo i pysznie! Dbamy o to, żeby posiłki naszych Brzdąców były zrównoważone i aby zwierały codzienną porcję warzyw i owoców. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie pysznego i zdrowego odżywiania! Smaczne posiłki przywozi nam firma „Smaki babci Dany”. Co roku zapraszają nas i rodziców naszych podopiecznych do udziału w spotkaniach o zdrowym odżywianiu dzieci. 

Jak spędzamy czas?

Tworzymy dzieciom przestrzeń do swobodnego i harmonijnego rozwoju, szczególnie w kontakcie z przyrodą. 

Spędzamy dużo czasu w ogrodzie. Wiosną w kaloszach rozchlapujemy pośniegowe kałuże i zakładamy grządki. Latem podlewamy rośliny, zjadamy nasze plony, a w upalne dni pluskamy się w basenie. Jesienią szalejemy w liściach i budujemy szałasy. Zimą lepimy bałwany i robimy orły na śniegu.

Stymulujemy rozwój dzieci również poprzez proponowanie udziału w różnorodnych zajęciach.

Zajęcia muzyczne oparte na teorii umuzykalniania E. Gordona wzbogacają słownik melodyczny i rytmiczny. Przy muzyce dzieci poznają nowe melodie, tańczą i bawią się.  Plastyka i zajęcia sensoryczne rozwijają zdolności manualne i pozwalają na swobodną, twórczą ekspresję. Regularne czytanie książek wzbogaca słownik i rozbudowuje wiedzę o świecie. W ramach zajęć dzieci pieką również świąteczne ciastka, robią eksperymenty fizyczno-chemiczne i grają w gry planszowe lub szachy.

W nauczaniu angielskiego wspiera nas szkoła językowa Speak Art. Brzdące uczą się komunikowania po angielsku poprzez aktywny udział zabawie z wykorzystanie muzyki i elementów dramy. 

Dla najstarszych Brzdąców, w małej „zerówkowej” grupie realizujemy roczne przygotowanie do szkoły.