Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu i żłobku

Jeśli Twoje dziecko nie chodzi jeszcze do żłobka lub przedszkola, a planujesz, że stanie się to niebawem, warto już teraz zadbać o to, żeby ta ogromna zmiana w Waszym życiu przebiegła w sposób spokojny.   Zajęcia adaptacyjne pomogą Twojemu dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji, zapewnią kontakt z rówieśnikami, rozwiną zdolności manualne, ruchowe i muzyczne.  

Zajęcia składają się z 4 części. Rozpoczynają się od swobodnej zabawy, po której rozpoczyna się część muzyczno-ruchowa. Po niej – podwieczorek – jest to okazja do zapoznania się ze wszystkimi sytuacjami, w których później dziecko ma odnaleźć się w grupie. Na końcu proponujemy dzieciom zajęcia sensoplastyczne.

Zajęcia są również świetną okazją dla rodziców do rozmowy na temat adaptacji dziecka w nowym miejscu. W naszym żłobku i przedszkolu kierujemy się kilkoma ważnymi zasadami: 

  1. Dziecko wie, co ma się stać, 
  2. Rozmawiaj o emocjach. Akceptuj emocje!, 
  3. Bądź konsekwentny, 
  4. Pokaż dziecku, że jesteś pewny tego, co robisz! 

O tych i o innych wskazówkach rozmawiamy w trakcie swobodnej zabawy dzieci i w przerwie na podwieczorek podczas zajęć. Zapraszamy!

Zajęcia prowadzą nasze wychowawczynie, doświadczone w pracy z najmłodszymi dziećmi, które niejedną adaptację przeprowadziły już z sukcesem.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godzinach 16.30-17.30.