Żłobek

Grupa Maluchów przebywa w domu z dużym ogrodem na Starych Bielanach. Umożliwia to dzieciom codzienne spędzanie czasu na powietrzu i zapewnia aktywny rozwój. Niewielka liczba dzieci umożliwia indywidualne podejście do każdego malucha – uważną obserwację oraz reagowanie na jego potrzeby.

Prowadzimy dwie grupy: żłobkową grupę Maluchów przeznaczoną dla dzieci od 1,5 do 2,5 roku oraz przedszkolną – Starszaków dla dzieci od 2,5 roku do 6 lat. Każda z nich ma swoją, kameralną przestrzeń w domu.

Maluchy i Starszaki, spotykają się codziennie w ogrodzie, co sprzyja ich integracji nie tylko z dziećmi, ale także z wychowawczyniami. Dzięki temu, kiedy nadchodzi moment przejścia do grupy Starszaków następuje to łagodnie i naturalnie.

 Co jemy?

Jemy zdrowo i pysznie! Dbamy o to, żeby posiłki naszych Brzdąców były zrównoważone i aby zwierały codzienną porcję warzyw i owoców. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie pysznego i zdrowego odżywiania! Smaczne posiłki przywozi nam firma „Smaki babci Dany”. Co roku zapraszają nas i rodziców naszych podopiecznych do udziału w spotkaniach o zdrowym odżywianiu dzieci.

Jak spędzamy czas?

Tworzymy dzieciom przestrzeń do swobodnego i harmonijnego rozwoju, szczególnie w kontakcie z przyrodą. Stymulujemy ich rozwój również poprzez proponowanie udziału w różnorodnych zajęciach. Muzykujemy, malujemy, hodujemy rośliny.

Codziennie proponowane są dzieciom, dostosowane do ich wieku aktywności, które pozwalają w naturalny sposób poznawać dzieciom otaczający je świat i harmonijnie się rozwijać. 

 

Zajęcia muzyczne prowadzone metodą Gordona wzbogacają słownik melodyczny i rytmiczny, a także ułatwiają rozwój mowy. Przy muzyce dzieci poznają nowe melodie, tańczą i bawią się. 

Plastyka i zajęcia sensoryczne rozwijają zdolności manualne i pozwalają na swobodną, twórczą ekspresję. 

Regularne czytanie książek wzbogaca słownik i rozbudowuje wiedzę o świecie. 

W nauczaniu angielskiego wspiera nas szkoła językowa Speak Art. Brzdące uczą się komunikowania po angielsku poprzez aktywny udział zabawie z wykorzystanie muzyki i elementów dramy.